MÜSABAKA BAŞVURU FORMUNUN DOLDURULARAK OKUL MÜDÜRÜ ONAYLI 21 EKİM 2014 TARİHİNE KADAR GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ OKUL SPORLARI BİRİMİNE TESLİM EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.
LİSANS İŞLEMLERİ
Okul Sporları İl Temsilciliği tarafından yazıldı.   

ImageOkullar arası spor faaliyetlerine  katılacak olan  sporcuların lisans işlemleri

LİSANSLARIN DÜZENLENMESİ: 

a- e-okul modülü üzerinden çıkarılan öğrenci durum belgesi üzerinde; sağlık muayenesi kaydı,  Okul Müdürünün imza ve mühürlü onayı bulunan belgelerin ibrazı,Nüfus cüzdanı aslı (fotograflı olacak) nüfus cüzdanı fotokopisi ve 1 adet Fotograf  ile  Gençlik ve Spor İl ve ilçe Müdürlüklerince ücretsiz olarak lisans düzenlenecektir.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Lisans Çıkarmak İçin Verilecek Belge İçin TIKLAYINIZ

b-Lisanslar, sadece işlem gördüğü eğitim- öğretim dönemi süresince geçerli olacaktır. Sonraki eğitim- öğretim dönemlerinde lisanslar yenilenecektir. c-Okul spor yarışmalarında her öğrenci tek branş seçmek zorundadır. Ancak seçtiği branşın yanında Satranç ve Atletizm branşlarında yarışmalara katılabilir. d-Kros, Atletizm branşının içerisinde yer aldığından Lisans çıkarırken sadece Atletizm yazılacaktır. Lisansında Atletizm yazan sporcu öğrenci kros yarışmalarında da yarışabilecektir. e-Güreş lisanslarında greko-romen ve serbest stil ayrımı yapılmadan sadece güreş yazılacaktır. f-Genç kız ve erkek kategorilerinde futbol lisansı ile futsal lisansı ayrı ayrı çıkartılacaktır. Futbol müsabakalarında oynayan sporcu öğrenci, futsal müsabakalarında; futsal müsabakalarında oynayan sporcu öğrencide futbol müsabakalarında oynamayacaktır.  g-Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünce düzenlenecek spor yarışmalarına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni temsilen katılacak okul takımlarında yer alacak öğrencilerde bu talimatta belirtilen esaslara uymak zorundadır. h-Ülkemizdeki İlköğretim Okulları ile Ortaöğretim Okullarında eğitim-öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler, Türk uyruklu öğrenciler gibi okulunu temsilen yarışmalara katılabilmek için lisans çıkarmak zorundadır.